Millal: 20. mai 2014
Kus: Korporatsioon Filiae Patriae, Struwe 4, Tartu

Metsaülikool kutsub Mare Taagepera visiooni konverentsile “Üheskoos mõtlemise vägi on peaaegu sama tugev kui üheskoos hingamise või üheskoos laulmise vägi.”   Konverentsil käsitlevad oma ala tipptegijad teemasid, mis olid olulised professor Mare Taagepera jaoks – kodanikuühiskonna areng, kooliharidus ja selle muutmine õpilastele atraktiivsemaks, keemia õpetamine aktiivõppemeetoditega, usaldus perekonnas ning ühiskonnas. Mare julgustas paljusid vaatama tulevikku ja seadma uusi sihte, mitte rahulduma olemasolevaga, kritiseerimise asemel lahendusi otsima.  Mare Taagepera puudutas ja sütitas oma tegevusega paljusid ning tema mälestuse parimaks väljundiks on see, kui need algatused ja ideed jätkuvad.

Konverentsi ajakava:

13:00 Konverentsi avamine
13:15 Priit Perens (Swedbank Eesti juht ja “Noored kooli” algataja): Hariduse paradigma muutus
13:45 Mall Hellam (Avatud Eesti Fondi juhataja): Kodanikuühiskonna voorustest
14:30 Heidit Kaio (Ajakirja “Pere ja kodu” peatoimetaja): Usaldus Eesti ühiskonnas
15:15 paus
15:45 prof Jaak Järv (TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna professor, akadeemik): Molekulidest
16:30 prof Jaanus Harro (TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaan, psühhofüsioloogia professor): Konfliktiennetus ja agonistlik käitumine
17:15 prof David Vseviov (Eesti Kunstiakadeemia professor): Meie ja nemad
18:00 Marko Kass (Metsaülikooli toimkonna liige) Vabatahtlikkus lööb silmad särama
18:30 vastuvõtt

Konverentsi korraldab Metsaülikool koostöös korporatsiooni Filiae Patriaega

Konverentsi toimumist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tartu Kultuurkapital.